Sinilinnu kaitsvas süles, õnnelaps meil kasvab üles
Põlva PÕHJAKAARE Lasteaed
Sinilinnu majad

Põlva valla Lasteaed Sinilind osales MATIK-päev 2022 robootika väljakutsel

8. november oli rahvusvaheline STEAM ehk MATIK õppe päev, mille puhul osalesid Põlva valla Lasteaed Sinilind koolieelikud Eesti Inseneride Liidu ja haridusrobootika eestvedaja Insplay koostöös toimunud ehitust ja robootikat ühendavas väljakutses www.insplay.eu/matik-paev

MATIK tähistab viiel valdkonnal tuginevat praktilise kallakuga õpet ehk matemaatika, teaduse, tehnoloogia, inseneeria ning kunstide edukat lõimimist.Ingliskeelses maailmas tähistatakse sellist õpet akronüümiga STEAM ehk Science, Technology, Engineering, Art & Mathematics.

MATIK õppe eesmärgiks on arendada tuleviku seisukohalt vajalikke oskusi nagu kriitiline ja tehniline mõtlemine, loovus, probleemide lahendamine ning tiimitöö. MATIK alade töökohad on tulevikus üha rohkem hinnas. Tänane väike robotiehitaja on homme suurepärane meeskonnamängija, hästi aega juhtiv projektijuht, loomingulisi lahendusi leidev insener või piireületav tarkvaraarendaja.

Väljakutses pidid lapsed projekteerima ja ehitama elementmaja ning programmeerima roboti selle tehasest ehitusplatsile vedama. Lasteaiast Sinilind osalesid väljakutses kolme vanema rühma koolieelikud, kes lahendasid missiooni omanäoliselt. Missioon suunas lapsi palju koostööd tegema, analüüsima ja otsustama ühiselt. 

Väljakutse toimumist toetasid Insplay nutikas mänguasjapood, Eesti Inseneride Liit, Woodhouse Estonia, TalTech Tehnoloogiakool, Merkuur, Rakett69 Teadusstuudio ning Öun Drinks.

 

Täname Insplayd põneva väljakutse eest!